Ürünlerimiz

NİKSAR HAZIR BETON

Müşterilerimize sürekli en iyi hizmeti sunmak isteyen Niksar hazır beton   8-9-10-12  m3 lük kapasiteli transmikser filosuna sahiptir.

Profesyonel personel kadrosu ile NİKSAR HAZIR BETON hızlı ve düzenli sevkiyat yaparak müşterilerinin yoğun temposuna ayak   uydurur. 

 Transmikserle beton dökümlerimizde sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde uygun hizmeti sunmak için  mikserlerimizin oluğu 5 metrelik  bir alana hazır beton dökebilecek şekilde kullanılabilmektedir.

 Her şeyden önce beton siparişi vermeden önce Şantiyenizle ilgili  bilgileri bize aktararak  deneyimli teknik danışmanımız  gelip beton dökülecek alanı görüp şantiyenize uygun transmikser seçiminde size yardımcı olmak için hizmetinizdedir.

 Hazır beton dökümünü en güzel şartlarda yerine getirebilmek için transmikser ve pompaya ihtiyaç duyulabilir.

KALİTE GARANTİSİ

Hazır Betonu ihtiyacınıza uygun olarak sipariş vermeniz ve teslim alırken gerekli kontrolleri yapmanız zorunludur, Size kalitesini ölçme imkanı verir. Ancak yeterli değildir. Zira size kaliteyi garanti etmez. Kalitesizlik riskini en alt düzeye indirmek, muhtemel sorunlardan kurtulmak için işin daha başındayken doğru betoncuyu seçmekte yarar vardır.

 

 

 

 

 

 

ÜRÜNÜN ÜRETİM KALİTESİNİ BELİRLEYEN ANA UNSURLAR 

 Malzemelerin ve Hammaddelerin Kalitesi, Ekipman ve makinaların yeterlilik  sayısı ve kalitesi.

 Hazır beton alınacak firmayı seçmeden önce aday firmaların ziyaret edilerek, TSE standartlarına uygunluk, imalata yeterlilik, laboratuar yeterlilik belgeleri sorulmalıdır.

Bunlarla birlikte hazır beton üreten tesislerin;

 Santral malzemeleri-laboratuar-teknik birikim-Üretim-taşıma-pompalama kapasitesi, Referanslar koşulları  vb. konular açısından incelemede yarar vardır.

 Üretim, taşıma, pompalama  miktarları, laboratuar imkanları, hammadde konusunda tetkiklerin yapılmış olması, raporların varlıkları, geçerlilik süreleri firma seçimi sırasında göz önünde bulundurulmalıdır.

 Kalite garantisi ve istikrarı açısından hazır beton firmasının çağdaş bir kalite güvence sistemine sahip olması  (TSE Belgesi, ISO 9001 ) bir tercih nedeni olmalıdır. Bunlarla birlikte Ürünlerin istatistik yöntemlerle izleniyor olması, mukavemeti raporlama imkânları önemlidir.

 Tesisimizde ürünlerimiz için TSE Belgesi, ISO 9001 belgelerimiz mevcut olup, TSE Standartlarına uygun laboratuvarlarımızda, hammadde ve ürünlerimizle ilgili, standartlarda belirtilen tüm deney ve kontroller yapılabilmektedir. Tesisimizde  G uygunluk belgeleri de bulunmaktadır. Tesisimiz   TSE tarafından periyodik olarak denetlenmektedir. 

ŞANTİYE SAHASININ BETON DÖKÜMÜ İÇİN HAZIRLANMASI 

 Beton dökümü yapılacak alanı mümkün olduğunca temizleyiniz. Böylece mikserler ve pompalar döküm alanına daha fazla yaklaşırlar.

 Betonunuzun siparişini vermeden önce  şantiyenizde ustalarınızla beton dökümüne hazır olup olmadığını teyit edin.

 Sipariş edilen hazır beton sınıfından emin olunuz.

 Beton sipariş miktarınızı kaç metreküp olduğunu doğru belirleyiniz.

 

 

 

 

SİPARİŞ 

Siparişlerinizi verirken mümkün olduğu kadar erken ve NİKSAR HAZIR BETON sevkiyat bölümü ile temas kurarak  veriniz.

İstediğiniz hazır beton sınıfını ve kıvamını mutlaka bildiriniz.

 Betonun teslim yeri hakkında mutlaka gerekli bilgileri veriniz.

 Betonun teslim saati, döküm hızı ve miktarı çok önemlidir, mutlaka bilgi veriniz.

 Beton dökümü için gereken transmikser ve beton pompasını sipariş verirken mutlaka belirtiniz.

 Beton dökümü yapmadan önce mümkün olduğu kadar fazla bilgi veriniz.

 

UYGULAMA

 Betonu yerleştirmek için gerekli personeli hazır bir şekilde bulundurunuz.

 Şantiyenizde dökeceğiniz hazır beton standartlara uygun geleceğinden dolayı şantiyede betona kesinlikle su katmayınız. İstenilen kıvamı elde etmek için hazır betona katkı katılması önerilir.

 Sıcak ve soğuk havalarda taze betonun zarar görmemesi için gerekli önlemleri mutlaka alınız.

 Piriz geciktiricisi kullanılan durumlar haricinde, hazır beton dökümü, transmikserlerin şantiyeye ulaştığı saatten itibaren maksimum bir saat içinde gerçekleştiriniz.

 Kalıba dökülen betonu, kalıbın her tarafına yaymak, donatıları iyice sarmasını sağlamak ve hava boşluklarını dışarıya çıkararak doluluğu artırmak için vibratörle sıkıştırmak gerekmektedir.

 Unutulmamalıdırki Bitmiş yapıda, uzun vadede betonun kalitesini belirleyen beş temel aşama söz konusudur :

  1-Betonun Tasarımı

  2-Betonun Üretimi

  3-Betonun Taşınması

  4-Betonun Yerleştirilmesi

  5-Sıkıştırılması Betonun Bakımı, Kürü

 

HAZIR BETONUN BAKIMI (KÜRÜ) 

 Hazır betonu tazeyken mutlaka koruyunuz  özellikle sıcak havalarda hızlı su kaybını ve yüzeysel çatlamaları engellemek için  sulamak veya kür için özel bir ürün kullanmak zorunludur.

Ortamın sıcaklığına göre kürü 3-7 gün arasında devam ettiriniz.

 Bu Konuda NİKSAR HAZIR BETONA’ Gelin sıcak bir çayımız eşliğinde gerekli görsel slayt gösterileri ve teknik bilgi donanımına sahip NİKSAR HAZIR BETON teknik personelinden lütfen bilgi edininiz.

HAZIR BETONUN ÜRETİM AŞAMALARI

Niksar Hazir Beton Ltd. Şti.

Copyright © 2012 Niksar Hazır Beton
Anasayfa Hakkımızda Ürünler Referanslar Foto Galeri İletisim